| Rukhsandra a întrebat:

In vara asta vreau sa ma angajez. vreau sa stiu ce posturi sunt pentru mina daca am 16 ani. voi ati lucrat si daca da ca ce si cat ati castigat? si exista site-uri cu oferte de munca pe timpul vacantei? precizez ca sunt din bucuresti happy

2 răspunsuri:
| georgegs a răspuns:

Daca.le.ai.cu.socotelile.angajeazate.la.un.magazin.,
fundita?

| Cryssbest a răspuns:

Faptul ca esti din Bucuresti este un avantaj. Te sfatuiesc sa cauti intai pe Google "munca la domiciliu" si sa te specializezi intr-un anumit domeniu - prin intermediul Eurocor - de pilda, ca sa stii exact spre ce te orientezi mai tarziu - si ca sa ai ce trece in CV si sa ai o pregatire profesionala asigurata. Personal, iti recomand www.e-jobs.ro, www.bestjobs.ro, unde poti bifa din start intentiile tale. Mai sunt insa si altele - www.myjob.ro, www.findjob.ro/joburi etc
Da, exista site-uri cu oferte de munca pe timpul vacantei, dar sunt valabile numai pentru studenti din cate stiu - locuri de munca Grecia, Germania, Anglia etc Totusi, nu strica sa verifici!
Bafta!:)