| ReynaA a întrebat:

Exista vreo diferenta intre bilingv engleza si intensiv engleza? Se da test?

4 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Pai la bilingv se preda in limba engleza si la intensiv faci mai multe ore de engleza.La bilingv se da examen dar la intensiv nu.

| SweetCandy a răspuns:

La bilingv faci toate materiile in egleza, sua aproximativ toata si la intensiv ai mai multe ore de engleza, iar pe restul le favi in romanabatting eyelashes

| ReveuseKaari a răspuns:

La intensiv faci mai multe ore in limba respectivă decât la un profil obişnuit.

La bilingv faci de asemenea mai multe ore din matera respectiva, chiar mai multe decât la intensiv şi în plus faci şi istoria şi geografia acelei ţări în acea limbă (la bilingv spaniolă de ex faci istoria şi geografia spaniei în spaniolă). La bilingv e obligatoriu un test care se dă prin 15-16 luna asta, la intensiv nu.

| kayla a răspuns:

Da la bilingv se preda parca istoria si geografia in engleza iar intensiv inseamna o ora in plus de engleza. eu stiam ca la intensiv nu se da bilingvul ci un examen, dar cica mai curand dai bilingvul si dupa medie se intra la intensiv. dar ma rog depinde si de liceu sau scoala