| horansgang a întrebat:

Care e diferenţa dintre bilingv engleză şi intensiv engleză?

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bilingv înseamnă 2 limbi și intensiv engleză adică cel mai mult faci limba englezp

| horansgang explică (pentru PedoBarbie):

2 limbi? adică engleză britanică şi engleză americană?

| anonim_4396 a răspuns (pentru horansgang):

Engleza britanică și cea americană nu se consideră limbi diferite. Sunt diferite doar câteva denumiri și reguli. Uneori se face diferența pentru că la anumite teste se cere o coerență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bilingv sunt mai multe ore de engleză.

| Directioner99 a răspuns:

BIlingv adica doua limbi, franceza si engleza si intensiv engleza inseamna ca faci mai multe ore de engleza pe saptamana