| Vlad010100 a întrebat:

Exista vreo facultate de proiectant de linii aeriene?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice facultate de proiectari, urbanism. Banuiesc ca te referi la proiectarea liniilor aeriene de cabluri si linii electrice! https://www.uauim.ro/facultati/urbanism/ Altfel pentru liniile de aviatie nu se face asa ceva. Fii mai explicit!

| Bizon95 a răspuns:

Liniile aeriene sunt o afacere
NU imi dau seama la ce te gandesti cand spui "proiectant"

iar daca te referi la pe unde zboara avioanele, nici asta nu e o intrebare, avioanele zboara pe unde pot, evita zone cu razboi, zone militare, fenomene meteo naspa, etc.

| Sonia822 a răspuns:

Nu, vor sa ne tina in saracie, sunt sute de mii de km neasfaltati, au tarana direct, ce linii aeriene visezi happy Politehnica, Aeronautica

| Speranta12 a răspuns:

Lasa liniile aeriene, proiectarea de semafoare aeriene e cea mai cautatawinking

| Sonia822 a răspuns (pentru Speranta12):

Exista un continent la care oamenii de rand nu au acces, stiu de el doar locuitorii de acolo, si pilotii de avioane, care sunt inregimentati, si nu vb despre asta, pentru ca asa e ordinul pe unitate. Acolo vrei sa le construiesti semafoare? happy

| Speranta12 a răspuns (pentru Sonia822):

Omul care a pus intrebarea era sarcastic, la fel am fost si eu