| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun site, modalitate prin care sa inteleg urmatoarele:
"Functii pare. Functii impare"
"Functii injective, surjective si bijective"
"Functii concave si functii convexe"

?

Chiar am nevoie de un minim 6! De mentionat ca nu ma pricep la matematica (sunt pe bilingv) iar anul acesta singura lectii pe care am priceput-o a fost "Logaritmul"

Răspuns Câştigător
| DrunkenRat a răspuns:

Uite de aici: http://meditatiionline.ro/ copiez eu exercitii cica "suplimentare" pentru clasa... profesoara accepta numai chestii in legatura cu materia studiata, iar atunci cand le copiez, le si inteleg. Sunt in clasa a X-a, presupun ca si tu.