| Anonimul151 a întrebat:

De ceva timp îmi tot caut un job, dar remote, din cauza liceului nu pot sa merg fizic... Și part time. Sincer să fiu nu am cautat atât de intens încât sa găsesc ceva. Am găsit, dar au fost fraude ( cu diferite platforme unde trebuie depunere de o anumită sumă), iar eu nu am încredere în așa ceva.

Doresc sa fie ceva bineînțeles legal, cu contract și firma care sa existe. Nu firmă fantoma.

Am găsit de ex acest site, care recrutează operatori call center. Doar că mi se pare foarte ciudat și suspect. Și presupun ca e țeapă. Fraudă.

Voi ce ziceți? Nici măcar nu exista detalii despre firmă.

Unde aș mai putea sa caut joburi de ex ca operator call center ( pe chat sau telefonic )? Dar care să fie și firmă cum ar fi ( eMAG etc... ) Am dat ca exemplu eMAG. Ei știu ca nu mai au operatori care sa răspundă la telefon. Doar pe chat.

https://operator-flexibil.com/#apply

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Tu ar cam trebui sa te tii de carte ca dai un bac, si apoi ai timp pana la 70 ani sa tot lucri, ar trebui sa te ajute parintii cu bani, dar daca nu au si ai nevoie neaparat, atunci trebuie sa iei un job dar oricum materia e multa si grea pentru bac.

| Anonimul151 explică (pentru Mosotti):

Știu, e adevărat și asta. Nu pot spune că trebuie neapărat sa lucrez, doar că m-am gândit și la chestia asta. Sa fac ceva pe lângă liceu...

| Mosotti a răspuns (pentru Anonimul151):

Pai nu ai altceva de facut? Nu ai pasiuni relaxante? Sincer eu cand eram mai bine aveam atatea de facut, ca un servici chiar m-ar fi incurcat.
Zic asa ca idee.

Plus ca timp asa liber de unde? Ca daca stai sa inveti pentru bac si note, nu stiu ce timp ai mai avea sa te plictisesti.

| KovacsB a răspuns:

Manipulator marfa la FanCourier.Nu trebuie sa fii fizic acolo, on line sau prin telefon.

| MySwagIsTooDifferentMyBitchIsTooBad a răspuns:

Ce stai pe toate site-urile dubioase? Iti faci frumos cont pe EJobs, iti faci CV si aplici acolo la joburi part-time, totul e foarte simplu.
Macar stii ca acolo firmele dau banu' ca sa publice anunturi, te contacteaza ei doar esti luat in considerare.
Eu mi-am gasit de lucru pe EJobs in trecut si cu siguranta o sa te descurci!