| bruhhh a întrebat:

Facultatea de matematica si informatica are 2 specializari: matematica si informatica. Dacă vreau la specializarea informatică, trebuie ca admiterea sa fie la informatica, sau se poate da si la matematică?

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Trebuie sa intrebi direct la rectorat, mai precis secretariatul rectoratului, Pe vremea mea, aplicai la ce specializare vroiai in functie de media de intrare si cea de la examenul dat la facultate.