| KaanNoah a întrebat:

Merg la facultatea de matematica si informatica Timișoara. Admiterea se da la alegere dintre matematica sau informatica. Eu aleg sa dau la matematica. Facultatea are doua specializari: matematica si informatica. Daca eu dau admiterea la matematica, pot merge pe specializarea informatică?

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Dacă alegeți să susțineți admiterea la specializarea de Matematică în cadrul Facultății de Matematică și Informatică din Timișoara, este posibil să puteți opta ulterior pentru specializarea de Informatică. Totuși, aceasta depinde de reglementările specifice ale facultății și de opțiunile disponibile în cadrul programelor de studiu.

De obicei, facultățile permit studenților să își schimbe specializarea într-un anumit termen, dar aceasta poate depinde de numărul de locuri disponibile în fiecare specializare și de criteriile de admitere. De asemenea, poate exista o limită de timp pentru a face această schimbare sau poate fi necesar să îndepliniți anumite condiții academice pentru a putea trece la altă specializare.

Pentru a obține informații specifice despre reglementările și procedurile de admitere și schimbare a specializării la Facultatea de Matematică și Informatică din Timișoara, vă recomand să contactați direct secretariatul facultății sau să accesați site-ul oficial al acesteia.