| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Daca in clasa a 6 a am facut o sceneta de teatru in clasa la sedinta cu parintii inseamna ca profesia mea e de actor?

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

DEPINDE
iti place actoria
iti place sa devii un personaj
iti place sa NU MAI FII TU INSUTI CI SA FII ALTA PERSOANA, atat timp cat pretinzi ca esti acea persoana (pe scena, cand esti filmat, etc.)
iti e usor sa faci toate astea, adica ai un talent real
daca da, atunci da, esti un actor
daca nu, atunci, oricat ti-ar place, si oricat ai muncii o sa ajungi un actor mediocru
totusi, totusi, TOTUSI, TOTUSI
actoria e o profesie care depinde de regizor, producator, etc.
iar, in america exista un proverb care suna asa:
"doesn't matter what you know, all it matters is who you know"
nu conteaza ce stii (ce pregatire ai) tot ce conteaza e pe cine stii (ce pile ai)
la Hollywood e putin diferit proverbul:
"doesn't matter what you know"(traducerea e la fel ca mai sus)
"all it matters is who you... blow"
tot ce conteaza e... cui ii faci secz oral

asa ca iti doresc success in cariera de actorie big grin

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Va fi profesia ta dupa ce vei absolvi Institutul de Teatru si vei incepe sa castigi bani. Pana atunci este doar o joaca de copil.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Inseamna ca esti doar un copil caruia ii place sa joace teatru. La varsta asta, toti sunteti actori happy
Profesia de actor vine mai tarziu in viata, cand ajungi sa faci o facultate de actorie... dar mai este mult pana atunci.

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești pe statul de plată (cu salariul) la doamna (dirigintă) atunci ești și actor, altfel nu

| Crackman a răspuns:

Invata o meserie adevarata.
Ce ai facut tu... este doar o faza sa treaca timpul

| Panamax a răspuns:

Daca ai intrebi asta pe TPU, inseamna ca esti unul chiar bun.

| LadyDot a răspuns:

Sigur! Nu ii asculta pe cei care se indoiesc de asta. Tu stii cel mai bine ce estewinking