| yAdrian a întrebat:

FUNDA! Salut TPU! Am si eu cateva nelamuriri.
Am 16 (am trecut a X-a liceu agricol). Dupa finalizarea liceului as vrea sa lucrez in cadrul armatei. Vreau sa fac facultatea de ofiteri. La aceasta facultate cum se intra? Si ce materii sunt principale?
Si imi poate da si mie cineva niste detalii mai amanuntite despre acest post? (cum e acolo, cum se avanseaza in grad, etc).
P.S.: Am auzit ca este vorba de niste probe sportive. Ce probe sunr?
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

De ce nu suni tu la secretariatul unei astfel de facultăți?
Plus de asta, mai ai timp destul și s-ar putea ca să îți schimbi decizia. Toate la timpul lor.

| yAdrian explică:

Astept raspunsuri...