| anonim_4396 a întrebat:

Good afternoon TPU,sunt de parere ca situatia economica a tarii noastre nu o sa se remedieze, sunt modesta,niciodata nu mi-am permis mai mult decat strictul necesar si tind sa cred ca daca vom continua in ritmul prezent o sa coboram cu un nivel mai injos. sunt interesata de Anglia,de Londra,cunosc limba engleza pe nivel avansat, studenta la Litere fiind. Cum pot sa obtin un job acolo? Romanii au drept de munca fara mutatie acolo?

Răspuns Câştigător
| Liviu_2019 a răspuns:

Cu bursa, altfel e foarte greu tinand cont ca doresti un job in concordanta cu studiile tale. Sau sa cunosti pe cineva.
Am o fosta colega de facultate care a facut un master acolo si acum lucreaza in Londra. Legat de faptul daca au sau nu romanii drept de munca acolo nu stiu sa iti zic dar din moment ce ea lucreaza acolo tind sa cred ca e posibil.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Poti aplica direct la firmele de acolo si sa ai un interviu la distanta, eventual poate au centru de recrutare in Ro.

Crede-ma, strictul necesar e destul de scump, multi oameni habar nu au ce inseamna asta, ai nevoie de vreo 3 salarii medii pe economie ca sa-ti asiguri