| john_1227 a întrebat:

Hai noroc! unde poate sa lucreze un inginer in produse alimentare? astept raspuns urgent! funda!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Un ing. cu experienta isi gaseste de lucru (cu putin noroc si recomandari! ) in ind. alimentara( panificatie, ind. laptelui, carnii, pestelui, bauturilor, prod. zaharoase etc. ) Un inginer incepator, proaspat absolvent, isi gaseste un post secund, ca un fel de maistru /ajutor al inginerului de productie in industria de profil --- asta, in cazul cel mai fericit! In cazul cel mai nefericit, proaspatul inginer ajunge muncitor in sectia de productie. Cunosc cazuri in care, proaspatul inginer a aplicat pentru posturi de agent de vanzari / reprezentant vanzari ofertat de catre firme care comercializeaza aditivi pentru in. alimentara, utilaje, substante de curatare /igiena spatii de productie. Numai bine!