| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cat se castiga ca make-up artist?

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

La fel ca orice liber profesionist (avocat, veterinar, hair styllist, stomatolog) un make-up artist castiga in functie de cat de bun este, cat de cunoscut si cat de mult timp lucreaza.
Virtual, veniturile sunt nelimitate. In realitate... depinde doar de el/ea.
Mai conteaza si zona (tara) in care activeaza si bineinteles concurenta. La Hollywood se castiga un pic mai mult decat la Chitila.

La inceput, orice artist lucreaza mai mult degeaba. Cu timpul tariful lui creste. Cert este ca e o ocupatie care se cauta si poate fi o cariera de succes, daca sunt indeplinite toate conditiile (munca, seriozitate, talent, noroc, cunostinte, relatii, network...)