| anonimuser123 a întrebat:

Hei, eu studiez în Marea Britanie Criminology with Psychology si ma întrebam dacă diploma va fi recunoscuta în România. Am cautat pe google dar nu găsesc un răspuns și dacă m-ar putea lămuri cineva as fi tare recunoscătoare❤

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Recunoastrea si echivalarea este facuta de CNRED, vezi si aici:
https://www.cnred.edu.ro/ro/studii-universitare

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Atat examenul de diploma cat si tot parcursul studiilor trebuie sa fi fost corect acreditat, conform cerintelor nationale din Marea Britanie.

S-ar putea impune conditia sa existe invatamant similar in Romania (nu stiu daca e cazul).

| johnnny123 a răspuns:

Imi este destul de greu sa cred ca cineva care studiaza "Criminology with Psychology" in Marea Britanie pune intrebari din astea pe TPU. In primul rand pentru ca cineva atat de dotat intelectual ar putea sa afle pe cont propriu raspunsul din surse oficiale.

Sigur nu doar visezi ca studiezi in Marea Britanie?

| Alverto a răspuns (pentru johnnny123):

Pădurea nu are cum sa fie pădure fara uscăciuni, la fel și Romania cu oamenii din ea. nu are avea de ce sa mintă mă gândesc. poate a ajuns din greșeală, poate a fost obligat oarecum de părinți, și nu știe nici el de ce e acolo. acum sunt multe posibilități.