| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Prietena mea a terminat facultatea de psihologie (licenta) si ar vrea sa isi caute de lucru si pur si simplu nu stie de unde sa inceapa. Eu am terminat studii economice, deci nu stiu ce sfaturi i-as putea da din moment ce la ei e putin diferit si ceva mai greu sa isi gaseasca un job. Cei care lucrati in domeniu, ce sfatuiti? Mersi

1 răspuns:
| Porcusorul a răspuns:

Sa-si caute un cabinet unde sa acumuleze experienta prin intership-uri/voluntariat, iar cu timpul sa ii creasca mult sansele de a-si gasi un post platit. E singura solutie care-mi vine in minte pentru a-si face intrarea in domeniul psihologiei.