| NevermindXEXEXD a întrebat:

Hei, sunt pasionat de fotografi, am facut multe fotografi cu telefonul, am fost felicitat de fotografi straini pentru ele. Vreau sa imi cumpar un Canon 700D. Si sa practic fotografia in paralel cu facultatea, iar apoi poate reusesc sa o fac business. Ce parere aveti? Am fotigrafiat cu DSLR-uri e diferit de telefon, dar am persoane care le folosesc deja de mult timo si ma pot invata free. Plus ca la editat sunt ok, nu exagerez cu editul.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai inceput bine, exersand intai cu un aparat simplu.
Daca ai fost deja apreciat, inseamna ca incepi sa te deprinzi sa alegi cadrele, momentele, luminile etc.
Un aparat foto cu performante bunicele este alegere corecta la aceasta treapta (entry level).
Pasii urmatori vor fi cumpararea unor obiective suplimentare, trepied, reflectoare si blitz extern (pentru portrete), filtre etc.
E un aparat de care te vei indragosti si il vei folosi mult timp, chiar daca-ti vei mai cumpara si altele...

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Daca iti place nu strica sa te apuci.
Se castiga si bine daca mergi des la evenimente!
Succes!