| RelonshmenRE a întrebat:

Hei TPU, am o întrebare, eu dacă termin Facultatea de Administrație Publică in cadrul SNSPA, mă pot înscrie la masterul de ordine publică și siguranță națională la academia de poliție? Nefăcând Facultatea de poliție?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca se poate face o facultate intr-un domeniu si un masterat in alt domeniu.
In ce priveste "facultatea de politie" nu exista, dar exista Academie de Politie, Academie Militara samd.

Dupa terminarea Facultatii de Administratie Publica si sustinerea licenetei, te poti inscrie la masterat in urmatoarele sectiuni:
https://www.administratiepublica.eu/ro/masterate