| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: sunt clasa a-7-a si aș vrea să intru la liceul militar "Dimitrie Cantemir" din Breaza, după ce termin liceul acolo pot sa ma înscriu la facultatea de poliție " Vasile Lascăr " din Câmpina?
Dacă nu pot, unde m-aș putea orienta pentru ca imi place acel liceu f mult dar pe viitor as vrea sa dau la facultatea de politie. Ce sfaturi imi dați? Multumescc ^^

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea liceului militar nu ai nici o profesie militara. Abia dupa ce ai terminat o alta scoala militara (Academie sau scoala de subofiteri/maistri militari) ai o profesie militara.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti sau la Scoala de agenti de politie din Campina.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Poate nu m-am exprimat eu corect, pot sa dau de la o profesie militară la poliție?

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult!

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa terminarea liceului militar nu ai nici o profesie militara. Abia dupa ce ai terminat o alta scoala militara (Academie sau scoala de subofiteri/maistri militari) ai o profesie militara.