| Alecsa34 a întrebat:

As vrea sa imbunatatesc intrebarea anterioara. Liceul Dinu Lipatti este unul de muzica, as putea sa dau la sectia de muzica chiar daca nu prea am voce... adica teorie muzicala stiu. sa cant la pian si chitara stiu, pot sa urc foarte mult cu vocea dar totusi mie mi se parce ca nu suna foarte bine. Imi doresc sa cant si sa joc teatru de cand aveam 3 ani (ce-i drept atunci mi se parea foarte simplu).

As avea sanse la muzica? Sau sa raman pe actorie?

Multumesc foarte mult! happy

Răspuns Câştigător
| Skm a răspuns:

Am făcut 11 ani la liceul de muzică şi DA, aveam colegi care nu cântau tocmai grozav vocal, însă erau FOARTE buni la instrument.
Deci da, încearcă!winking

1 răspuns:
| DLeonard a răspuns:

Muzica nu inseamna doar voce. Daca nu ai voce nu o sa poti niciodata sa canti vocal fara sa te faci de ras. Daca stii si iti place sa canti la pian si chitara atunci axeaza-te pe asta.