| Ioana_9117 a întrebat:

Daca vreau sa dau la liceul dinu lipatti la teatru, sau la Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică Ion Luca Caragiale din București la artele spectacolului(actorie) la un moment dat mi se va cere Testarea calităţilor ritmice şi muzicale – practic – iar eu nu am deloc voce si nici nu stiu sa cant la vreun instrument.sa zicem ca voi invata sa cant la ceva(chitara, pian) dar imi va trebui neaparat vocea? va conta la parerea profesorilor? voi mai avea tot atat de multe sanse sa intru? funda.

1 răspuns:
| Jugheadlover10 a răspuns:

Eu sunt in Lipatti, dar in Pitesti
Din cate stiu, la teatru nu iti trebuie neaparat voce...ca nu esti la muzica. Trebuie doar sa stii cum sa interpretezi