| Zâmbett a întrebat:

Aş vrea să ştiu şi eu cum e la Dinu Lipatti secţiunea actorie (deoarece îmi place mult actoria şi m-am născut cu acest talent din această cauză aş vrea să-l "lucrez" poate în viitor să fac şi o meserie din asta ). Din câte am înţeles e mare bătaie pe locuri...Aş vrea să ştiu cu ce medie se intră thinking cum sunt profesorii, cum sunt clasele, cei de acolo ( elevii )d'ăştia mai cu arfe sau cât de cât okhappy, cum sunt orele etc. Mulţumesc anticipat >:d

1 răspuns:
| Cristina_Stefan_1980 a răspuns:

Admiterea la clasa de Actorie se face pe baza unei probe de aptitudini.
http://www.viatadeliceu.ro/licee/liceul-de-muzica-dinu-lipatti/
În prezent Colegiul Naţional de Arte „Dinu Lipatti" are un corp profesoral format din 168 de cadre didactice ce veghează la buna instruire a peste 670 de elevi aflaţi în clasele I- XII.
Depinde de tine cum o sa te intelegi cu ceilalti. Succes!