| OtiliaIvancu a întrebat:

Hei, TPU! Ce facultate considerati ca este mai buna, Automatica sau Medicina? Am auzit diverse pareri, dar nimic justificat...

Răspuns Câştigător
| Valkyrie14 a răspuns:

Salut. Depinde ce ti-ar place mai mult: matematica, informatica sau anatomia si chimia? Ambele sunt foarte bune, dar si grele. Daca poti invata mult (carti intregi din cate am auzit) alege Medicina. Nu zic ca nu e mult de invatat si la Automatica, insa acolo trebuie in principal sa te descurci cu problemele (de matematica, fizica, informatica...) Raspunsul la intrebarea ta este, dupa parerea mea, ca ambele sunt cele mai bune din Bucuresti (nu stiu exact daca si din tara). Sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea care ti se potriveste. Este imposibil sa poti excela in acelasi timp si la medicina si la automatica, fiindca sunt doua domenii prea diferite. Alege-o pe cea la care poti fi exceptional, cel mai bun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt doua chestii total diferite. Nu ti se pare normal sa auzi pareri diferite? Conteaza ce vrei tu si la ce crezi tu ca ai fi buna nu ce zic altii