| anonim_4396 a întrebat:

sad Imi place foarte mult limba engleza. Trec a8-a si sunt foarte indecisa in legatura cu liceul care va urma. In apropiere de mine(de orasul meu mai exact) nu exista niciun liceu de coregrafie, asa ca ar trebui sa stau la internat la Bucuresti ca e cel mai aproape de orasul meu. Problema e ca parintii nu sunt prea incantati sa plec la internat. Daca as face aici, in orasul meu, un liceu. de profil filologie, si in pararel sa merg la concursuri de dansuri moderne, as putea facea fata fata la facultatea de coregrafie?

3 răspunsuri:
| DeeaDeuTsa a răspuns:

Totul depinde de tine! Dar gândeşte-te că clasa a VIII-a e grea având în vedere că vei da 3 teze şi examenele de la final.(cel puţin aşa am înţeles din ce ai scris: că ai trecut în clasa a VIII-a). Dar dacă ai trecut la liceu, clar nu vei face faţă. Am un prieten care era la fotbal şi are şi liceu, a trecut clasa a X-a şi s-a lăsat de fotbal din păcate. Este alegerea ta! Eu nu cred că aş face faţă şi în Bucureşti şi în oraşul tău. Şi nici nu poţi să-ţi laşi părinţii dar nici de cursuri. Ştiu cum e. E greu, dar trebuie să te hotărăşti!

| betty9 a răspuns:

Daca ai incredere in tine poti face orice!

| ALEXandra050 a răspuns:

Poate ca da. Dar incearca sa-ti convingi parintii sa te lase sa stai la internat. muta bafta in continuare.