| Elide a întrebat:

Hei TPU,merita sa muncești prin:Italia,Grecia,Germania, Anglia, Spania? Sau sa faci o facultate pentru mulți ani aici si sa nu te bage nimeni ca nu ai pile...voi cum ati facut?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am facut scoala de soferi si fac international cu tiru banii perfecti 2700€ lunar weekendul acasa fara bac fara facultate doar cu liceul care nici ala nu e util la nimic. Minte sa ai ca studiile nu iti ofera o viata mai buna

| MihaelaDart a răspuns:

Ai o mentalitate destul de ingusta, in privinta studiul in facultate. O facultate nu se face numai pe pilewinking.
Am absolvit facultatea si dupa cativa ani am plecat in strainate nu de dragul ca nu aveam ce pune pe masa, ci ca turist. Facultatea m-a ajutat sa-mi gasesc de munca in strainate, fiind recunoscute diploma de licenta si absolvire, asa ca am putut preda intr-o scoala privata din Grecia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pornesti cu mentalitatea asta cu pile atunci probabil nu ai ce cauta aici si mai bine te duci la cules de capsuni prin tarile amintite de tine, unde intr-adevar cand nu ai calificari traiesti mai bine din munca fizica.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti sa te angajezi in Romania si fara pile, cu toate ca mai multi bani castigi in strainatate.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Cel mai bine e in Anglia, mai ales ca fată, poți de exemplu să optezi pentru a fi ospătar. Dacă nu, faci un curs de calificare pentru ce iti doresti tu si te angajezi mai ușor

| Deserth a răspuns:

Ca fata fiind nu iti bate capul, poti sa lucrezi si la stopuri

| Elide explică (pentru Deserth):

Esti obsedat

| Veronicamiclee12 a răspuns:

Eu m-aș duce in Anglia dau Elveția in locul tău (dupa facultate/ masterat evident)