| Rebel23 a întrebat:

Hei TPU, sunt la liceu in clasa a 12 a și as dori sa aplic la Academia de Poliție.Am câteva intrebari.
1.Conteaza nota in bac pentru admitere?
2.La ce trebuie sa susțin examene pentru admitere?
3.Am timp sa ma pregătesc un an pentru aceste examene?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

1. Doar sa ai bacul luat.
2. Romana, istorie și limbă străină.
3. Depinde de capacitatea ta, nimic nu este imposibilwinking!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai toate raspunsurile pe pagina lor:
https://www.academiadepolitie.ro/admitere.html

| Ionut231312 a răspuns:

1.Doar daca se ajunge la departajare, desi stiu ca este ultima luata si in acel caz
2.Romana(gramatica), engleza(gramatica), istorie(istoria romaniei)
3.Cu siguranta, altii au invatat si 6 luni si au intrat(asta depinde numai de cat de mult iti doresti).