| Crissu1DanceArt a întrebat:

Heii! ^^^Am si eu o intrebare...
Profilul de la liceu are treaba cu facultatea?
Adica gen eu vreau sa dau la liceula stiinte ale naturii dar la facultate vreau sa dauu la psihologie...
Au treaba?
Si daca da, la ce profiluri trebuie sa dau ca sa pot intra la facultate la psihologie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Au foarte putina legatura. Totusi un profil uman (de stiinte sociale) este recomandabil.

| diaac a răspuns:

N-au treaba, poti da la psihologie dupa absolut orice profil. Totul e ca daca mergi la o facultate cu examen de admitere si nu pe baza de dosar, sa stii bine materia din care dai examen.

| angus35 a răspuns:

Profilul de liceu nu are treaba cu facultatea. Poti sa dai la facultatea de psihologie linistit cu conditia sa iei bacul cu o medie care sa iti permita sa intri la aceasta facultate la buget.

| annemclayne a răspuns:

Nu prea. oricum la admitere dai acolo un examen si in functie de acel rezultat afli daca intri sau nu. este recomandat sa alegi materia psihologie pentru bac (daca ai optiunea), ca sa inveti pentru bac materia iar apoi iti va fi mai usor mai departe