| Dulcika28 a întrebat:

Heii TPU! Asi vrea sa stiu cat castiga pe luna un profesor de sport, desen si muzica. Si la ce liceu si facultate trebuie sadai. Dau FUNDA! happy :*

Răspuns Câştigător
| sunshine_5685 a răspuns:

Un profesor primeste salariul in functie de numarul de ore pe care le are. Cu cat are mai multe, cu atat salariul este mai mare. Poti avea 8 milioane si sa mori de foame, sau poti sa ai 16-17. Acum depinde si de scoala la care predai. Pentru sport, te poti duce la Universitatea de Educatie Fizica si Sport din Bucuresti, la profilul de Educatie Fizica(mai exista unul de Kinetoterapie). Pentru muzica, cel mai bun ar fi Conservatorul, iar la desen- Facultatea de Arte, care este in mai multe centre universitare.

1 răspuns:
| Reea6 a răspuns:

Poti da la un liceu de arte (facultate de arte) sau sportiv daca vrei sport