anonim_4396
Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am cateva nelamuriri in legatura cu Universitatea Bucuresti.Anul acesta vreau sa dau la Limbi Straine.Admitere pe baza de examen scris.Lb si literatura (filologie).Am ales ca specializare lb japoneza. Vreau sa invat acesta lb.Din cate am inteles se da o proba scrisa cu doua discipline la alegere.M-am decis sa aleg engleza si spaniola.Sunt 2 specializari: A si B.Acestea sunt pe baza de dosar.Deci dau aceste 2 examene scrise la limbile care au fost alese de mine (engleza si spaniola)si intru la specializare japoneza?(asta daca am si media necesara).M-am interesat de medii.La japoneza este 9.31-8.41 la buget iar la taxa 8.39-6.17.Sa inteleg ca se face media la cele 2 materii alese de mine si daca corespunde cu mediile mentionate de mai sus pot intra la aceasta specializare nu? Sau aleg ca specializare A lb japoneza si dau acele 2 examene alese de mine? Mai sunt sectiile de traducere si interpretare.Lb japoneza intra la specializare A din cate am inteles.Sau pot alege 2 limbi japoneza si araba poate.Cred ca acestea se baga la specializare A si B.As dori un rasp coerent.Multumesc!

1 răspuns:
| andrei1237 a răspuns:

Da,la engleza si spaniola sau ce vrei tu.