| aniriiiiii a întrebat:

Hello! Ce vreti sa va faceti cand veti fi mari? Eu nu stiu pe ce sa ma axez, vreau sugestii.

p. s: mentinonez ca nu`mi place matematica, fizica si informatica, asa ca vreau ceva fara aceste materiibig grin

[raspundeti fara misto`uri]

7 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Sugestie: Incearca sa te axezi pe ceva care sa-ti placa, adica, sa ai un talent pentru asa ceva. Fa-o din pura vocatie si iti va fi mai usor. Atat pot sa-ti spun, tu stii mai bine ceea ce-ti place. Eu studiez Asistenta Sociala. Sunt o fire volubila si-mi place sa fiu de ajutor pe cat de mult posibil. De asta am optat pentru asa o meserie. Nu implica munca fizica, dar implica munca psihica.

| thealchemist a răspuns:

Cel mai bine e sa intri in politica. serios. nu faci nimic si-ti pica totul gratis daca votezi cum trebuie.

| BaronVonBavaria a răspuns:

Eu zic sa faci cea ce iti place uite de ex nici mie nu imi place mate fizica chimie si am ales sa ma axez pe turism pentru ca imi place geografie istorie si sa calatoresc si sunt o persoana sociabila

| membrugirl2010 a răspuns:

Eu vreau la jurnalism, psihologie, drept sau ase.

| micutzagirl a răspuns:

Eu sunt la Facultatea de Sociologie si Psihologie, sectia de Asistenta Sociala. nu facem mate, fizica, dar facem informatica happy

| Razvanel93 a răspuns:

Domnule alchimist pentru ai intra in politica din cate stiu eu, trebuie sa ai BANI! MULTI! Eu ma gandesc sa dau la medicina...o sectie nu stiu deocamdatahappy.

| maidausipelascoala a răspuns:

Armata ma asteapta doar sa fac 19 ani...