| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Hello TPU! Dati-mi exemple de cartii care ne fac oamni.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In cazul tau, Abecedarul.

| minrest a răspuns:

Salut. Cartile nu sunt ca Ursul, un luptator formidabil care actioneaza singur, si nici ca Lupul, un membru devotat al unei echipe bine legate, ci sunt ca si Cainele Salbatic African, o masa de luptatori care fac in permanenta ceva pentru doborarea prazii, astfel incat aceasta, Ignoranta si Superficialitatea, este devorata de vie. Ca sa vezi un progres, trebuie sa citesti mult, iar daca o carte nu iti place, las-o si ia alta.

| Kiwibibilă a răspuns:

Portretul lui Dorian Grey.
E genială.

| NameInUse a răspuns:

Nu ma pot abtine sa nu recomand ceva de gramatica, cu toate ca ai scris corect *Dati-mi*.

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

Biblia?
Daca vrei doar o carte random incearca Fundatia de Isaac Asimov.