| maniac5000 a întrebat:

HELP! Pentru webdesigneri sau cei care stiu limbaj, html. php, etc. Mi-am hostat un server cu ajutorul site-ului hourb.com, si vreau sa imi instalez un forum pe acesta, mai exact unul ca acesta(), adica l-am instalat am cautat pe acolo la autoinstall si am instalat un "phpBB" doar ca nu stiu cum sa il editez, adica i dau manage la ala, dar nu imi da multe optiuni. Eu vreau sa schimb backround, sa pun niste tabele... Inca ceva la ce ajuta mia exact phpMyadmin din baza de date, creata?

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Inainte de toate, trebuie sa-ti instalezi platforma (phpBB) automat (folosind autoinstaller-ul) sau manual. (descarcand arhiva si uploadand-o pe serverul tau folosind un client FTP) Modificarile se fac prin intermediul clientului FTP, actionandu-se asupra elementelor ce le doresti schimbate. (limba, design-ul etc.) TOATA partea de design, se modifica din locatia styles/NUMELE_TEMPLATE-ULUI_TAU, iar partea in ceea ce tine de limba, se modifica din locatia language/en.
Pentru mai multe informatii, trimite-mi mesaj privat si-ti voi raspunde... nu obisnuiesc sa las 2 comentarii la o intrebare.

P.S: Tinand cont de faptul ca nu le ai cu aceste lucruri, iti sugerez sa NU umbli in phpMyadmin... nici n-ai avea de ce.