| SpikeSpigel a întrebat:

Am un server de samp hostat la o firma de hosting-. si mai am un site hostat la alta. Ambele au PPHMYADMIN-uri deiferite-. faza este ca daca vrei sa inregistrezi sa te joci pe server trebuie sa trimiti un cont pe site, cineva ti'l accepta/refuza si poti juca. Nu asta conteaza. Eu vreau sa fac o conexiune intre cele doua phpmyadmin uri. Adica, pe site, cand te loghezi sa iti apara intr'o lista conturile care asteapta asteptare. Asta stiu cum sa fac-. faza este ca nu stiu cum sa fac sa transfer detaliile de pe un phpmyadmin pe altul. Eu vreau ca atunci cand apas butonul ACCEPT sa ia detaliile din phpmyadmin ul site ului si sa le bage in cel de la server. Cum se poate face asta? Daca se poate, desigur.

2 răspunsuri:
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Nu trebuie sa transferi nimic. Poti folosi o singura baza de date pentru ambele aplicatii. Ideea este urmatoarea: Modifici datele de conectare la baza de date atat la site cat si la serveruld e joc, asa vei avea baza de date comuna. Ca sa transferi baza de date o poti exporta si importa in celelalt phpmyadmin. Mare atentie la cheile primare. Eventual fa un backup la ambele baze de date si apoi fa transferul. Dar ar fi si mai bine daca as fi aruncat o privire peste bazele de date (ideea e sa nu ai coloane cu acelasi nume chei cu aceeasi valoare...etc de ex: daca ai in ambele baze de date tabelul admin este o problema)

| SpikeSpigel explică (pentru Constantin_Mircea_1988):

Am incercat asa, imi zice ca cica n'are acces sa sa conecteze sad