| biencutza3 a întrebat:

Hey. bunahappy
Eu stau un roman judetul neamt...si sincer as cam vreau sa devin stewardesa dar nu stiu care liceu este mai bun de pe aici prin apropiere...stiu ca este liceu de aviatie in Alba-Iulia dar nu prea as vrea acolo ci mai mult aproape de casa pentru abia sunt in cl a8-a si mi'e putin greu sa fiu departe de casabig grin

Dau funda:X
Poate ma puteti ajuta sa ma decid...

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

E nevoie oare de aviatie? Eu cred ca este suficient un profil de filologie la un liceu teoretic, sa inveti bine o limba straina, preferabil engleza, si geografie, apoi o facultate de turism. Parerea mea, nu stiu cat e de buna big grin

| biencutza3 explică:

Eu zic ca atunci cand faci liceul de aviatie iti este mai usor sa intri la o facultate mai buna...nu? ce parere aveti?