| Andreea66 a întrebat:

ca sa devin nutritionist ce facultate ar trebui sa fac, de biologie sau medicina? Stiam ca in principiu iti trebuie medicina, si ca acolo exista ramura de nutritie si alimentatie. Daca stie cineva ceva despre acest domeniu, ajutati-ma, va rog :d multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Medicina iti trebuie. dupa ce faci facultatea de medicina generala iti alegi specialitatea si urmezi in continuare linia de pregatire necesara pentru specializarea respectiva.

1 răspuns:
| alexTT a răspuns:

Facultatea de litere.