| brokxy a întrebat:

Trebuie urmata facultate de medicina pentru a fi nutritionist? ( PLS ZICETI NU sad ) Sunt praf la biologie, chimie si am lua 7 si ceva la bac nu as intra la medicina cu nota asta de ra**at.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți deveni asistent medical nutriționist cu cursuri la nivel postliceal.
http://www.fitness-scandinavia.ro/......tionist-46

| Plato a răspuns:

Http://www.umfcluj.ro/47-facfarma/educatie-farma/249-pr-nutritie-farma-ro

Facultatea respectivă se afla in cadrul Universității de Medicină, deci raspunsul e da, din pacate pentru tine. Totusi, incearca, vezi ce se poate face.

| Plato a răspuns:

Uite, ultima medie de admitere la buget a fost 7.29, ceea ce mi se pare accesibil, daca muncesti puțin. Si sunt doar 3 ani de studiu, nu 6.
Deci e la medicină, dar o ramură nu atât de pretențioasă, cel puțin așa imi pare mie la o prima vedere.

| BeaTMaN696 a răspuns:

Sincer nu cred ca ai nevoie de faculta de medicina, cel mai probabil vei merge la niste cursuri speciale pentru a deveni nutritionist. Si sa stii ca la facultate se incepe de la 0 oriunde te duci si cu nota de peste 7 este decent.