| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.

Ce parere aveti despre job-ul de make-up artist?

2 răspunsuri:
| SingleForOne a răspuns:

La nivel de artist, la fel ca cântăreții, dansatorii, pictorii, scriitorii. Depinde numai de tine cum evoluezi. Poți să fii milionar sau nu câștigi nici cât un măturător de stradă.

| AdrianaLacan a răspuns:

Depinde in ce cursuri investeti, daca iti permiti o locatie centrala in orasul unde ai vrea sa iti desfasori activitatea. Majoritatea celor cautati (in Cluj Napoca de ex.) sunt cei care au propriul salon si nu au nevoie sa-si atraga clienti postand poze in fiecare zi, cumva, merg din recomandari. Daca esti din zona iti recomand cursurile de la Inesa Damaschin, dar mai sunt si altele, la Headline mi se par iarasi buni, acolo sunt axati pe partea de par mai mult. Bafta!