| anonim_4396 a întrebat:

happy

Daca am artrita cronica juvenila si boala Von Willebrand, ma pot incadra la baremul Militar Medical de la academia Mihai Viteazu(SRI)? happy

Daca ma puteti ajuta sa-mi spuneti cateva boli scrise pe acel barem happy?
Multumesc.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu trebuie sa fii perfect sanatoasa, fara nici o boala.

| CataC a răspuns:

Buna
Din pacate nu, mai ales ca sunt boli care afecteaza mobilitatea.
Nu te fixa pe cariere militare, nu e sfarsitul lumii o boala si sunt sute de cariere civile pe care le poti urma cu succes.
Multa Bafta

| Azµre a răspuns:

Absolut deloc, nu trebuie să fii bolnavă din punct de vedere medical.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu artrita? Nu treci nici de vizita medicala. Trebuie sa fii PERFECT sanatoasa pentru militarie.

| AndreyTPU a răspuns:

Salut! Trebuie sa fi perfect sanatoasa.

| SanelaBella a răspuns:

Din pacate nu poti.dar poti face muuuulte alte lucruri frumoase, o cariera de succes. NU fii dezamgit de asta, mergi inainte orice ar fi.