| Darmih2004 a întrebat:

HEY TPU! Daca eu as vrea sa devin medic stomatolog sau tehnician dentar ce medie trebuie sa am in a 8 a pentru a intra...si as putea face liceul militar si dupa medicina sau invers?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu conteaza liceul, conteaza facultatea dar nu pricep de ce te-ai duce la militar ca dupa sa te schimbi pe medicina? Daca vrei totusi un profil sa aiba cat de cat legatura cu ce vrei sa faci e bio chimie (stiintele naturii) sau chiar si mate-info dar mai slabut, mai potrivit e primul