| AllForOneAndOneForAll a întrebat:

dati-mi un exemplu vreau sa ma angajez la un parc de aventura ca supraveghetor cum scriu sau formulez ca vreau acest job ca eu nu am cunostinte in acest domeniu cum scriu la obiectiv profesional sau unde sa atasez sau sa preaupun acest job.sa ma fac inteleasa

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In general, angajatorii au cateva cerinte importante pentru postul de supraveghetor la sol dintr-un parc de aventura : starea de sanatate fizica si psihica foarte buna(dovedita!) constitutie atletica,practicant de sporturi care dezvolta capacitatea si viteza de reactie, rezistenta la stres, coordonarea miscarilor(de exemplu, tenisul de camp), limba engleza la nivel conversational, capacitatate de interactiune cu clientii.

Daca n-ai nimic din ceea ce am insirat mai sus tot efortul tau de a redacta un CV care sa prezinte interes pentru angajator este inutil.
Daca ai ales un model de CV care are sectiunea "obiectiv profesional"(sectiunea nu este identica cu "locul de munca vizat" din CV!)atunci scrie :" sa-mi pun in practica aptitudinile si abilitatile dobandite prin practicarea sportului"(denumirea sportului practicat).

1 răspuns:
| TatianaIstrate a răspuns:

Cred ca important este sa scrii ceva care sa te defineasca pe tine si aspiratiile tale. Pe mine m-a ajutat in redactarea CV-ului articolul asta https://cariera.ejobs.ro/despre-obiectiv-profesional/