| irina4219 a întrebat:

Hey, vreau sa intru la Dinu Lipatti, sectiunea actorie si as avea o intrebare: am auzit ca pentru admitere se dau trei probe: proba de aptitudini a specializarii, proba de aptitudini muzicale, proba de literatura romana; insa am vazut ca pe site nu mai scrie despre a treia proba, asa ca: stie cineva daca se mai da proba de literatura romana? Daca da, in ce consta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti dau un clip, despre asta.
https://www.youtube.com/watch?v=xMXqYHqHJ8E
Cu oameni care au dat admitere la diferite universitati, pentru actorie. :)