| irina4219 a întrebat:

Buna, ajutor Dinu Lipatti! Vreau sa devin actrita, imi doresc asta din tot sufletul meu asa ca am cautat pe internet un liceu de teatru, Dinu Lipatti. Prima oara cand am intrat pe un site cu probele de aptitudini scria ca se dau trei probe: proba de aptitudini a specializarii, proba de aptitudini muzicale si proba de literatura romana. Acum pe orice site intru, inclusiv pe acela despre care am scris mai sus, nu scrie nicaieri de proba de literatura romana. Imi poate spune cineva daca se da proba de literatura romana?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se de proba la limba romana, asta fiind proba eliminatorie.
O alta cerinta, extrem de importanta: dictia.