| anonim_4396 a întrebat:

Heyy! La facultatea cu frecvență la zi,dacă vreau să mă angajez în paralel cu aceasta, 2 zile da,două nu,se iau în considerare absențele? Sau nimeni nu are treabă cu tine, contând doar examenele și temele?

Răspuns Câştigător
| haileewatson a răspuns:

De obicei fiecare materie are curs + seminar, iar profesorul decide ce vrea sa ia in considerare pentru nota finala (spre exemplu: 30% prezenta la seminarii + 30% participarea la clasa sau proiecte + 40% nota din examenul = nota finala ). Din experienta mea pot spune ca se facea prezenta la seminarii, si rareori la unele cursuri. Intr-unul din semestre nu am fost niciodata la un seminar, dar la final am trecut examenul. Depinde de fiecare profesor.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da, se iau. 2. Ba, are treabă.

| Sn4k3 a răspuns:

Depinde de curs. La unele conteaza prezenta, la altele nu, dar poti sa treci doar din examene daca inveti.

| VoidEternal a răspuns:

Toți țin cont de prezență. Chiar și cei care zic că nu țin.

Dacă se face prezența poți fi sigură că nu se face degeaba.