| Shuellen a întrebat:

Hi! O intrebare care suna cam de cls a 2-a.Bine...Ce v-ati dori sa deveniti cand veti fi mari sau ce ati devenit? Eu una vreau sa devin psiholog pentru ca majoritatea tinerilor au mari probleme pe plan psihologic sa nu credeti ca va jignescthinking multi dintre adolescenti cad intr-o depresie care nu prea mai stiu s-o depaseasca asa ca m-am gandit ca vreau sa ii ajut.Ar mai fi si ginecologhee heedar pe planul doi pentru ca e o meserie minunata si majoritatea oamenilor care au probleme de genul le este frica sa vina la ginecolog daca este barbat vorbind pentru fete.Astept raspunsurile voastre si de ce:X thank you:*

9 răspunsuri:
| NuConteazăCine a răspuns:

Si eu tot psiholoaga vreau! Si ai perfecta dreptate! Dar, din pacate majoritatea oamenilor din Romania nu fac diferenta intre psiholog si psihiatru. Am auzit de multe ori faze de genul: "-ce ma te duci la psiholog? esti nebun?rolling on the floor" deci... straight face. Eu ma gandeam ca... daca nu va fi profitabil aici in Romania, o sa plec in strainatate dupa facultate... dar e cam dificil. Oricum, cred ca peste cativa ani vor fi cabinetele de psihologie cum sunt notariatele acum laughing.

| DarQueen a răspuns:

Sincer, nu prea stiu.
Ar fi multe meserii pe care as dori sa le am, dar iti extrag cateva din cele pe care le am momentan in minte: profesor(romana, engleza, biologie sau geografie), invatator(ca tot acolo e), sau in domeniul IT, intrucat imi place informatica, sau preot, dar asta separat de restul.
Din cate am inteles, la psihologie e cam greu, dar eu iti urez mult noroc si multa bafta s devii ce vrei. A, si succes in tot ce faci! happy

| User a răspuns:

Taietor de frunze la caini. pentru ca iubesc cainii.

| insomnia a răspuns:

Nu prea se mai duce nimeni la psiholog.laughing

eu vreau medic chirurg happy

| adellina a răspuns:

Poi eu vreau sa ma fac medic psihatruhappy... oricum cand termin liceul merg la Medicinalove struck, pentru ca am mari sanse pentru a intra acolo, si imi place foarte mult aceasta meserie, de cand eram mica imi doaream sa devin medicbatting eyelashes

| someone_8322 a răspuns:

Lol. si eu vreau sa ma fac psiholog straight face sau eventual cercetator whistling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când eram mica pe la vreo 10-12 ani vroiam sa ma fac bucătar. Nu știu de ce dar îmi plăcea idea ca într-o zi sa pot avea propriul meu restaurantbig grin
Dupa pe la vreo 15-16 ani vroiam sa ma fac psiholog(ca și tine), încă îmi place idea asta dar nu cred ca se merita.
Acum la 17 ani jumate vreau sa am o meserie ușoară și destul de bănoasă. Momentan fac un curs de economic.Contabilitate,secretariat etc și îmi place deci asta cred ca va fi meseria mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic de ochi, inspector opece, economista, farmacista, bona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cred că sti că nu ai voie să devulgi cea ce vei vorbi cu pacienții tăi. Pai dacă ăsta întradevăr este visul tău și ai vocație pentru asta îți urez mult succes în noua ta carieră eu una tot psihohlog vreau să mă fac cred că am vocație pentru asta.