| visu123 a întrebat:

Imi gasesc de munca ca mecanic auto daca ma calific in domeniu?

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu se stie ce vremuri vor fi cand vei reusi sa te califici.

| mircea a răspuns:

Primul pas ar fi calificarea ca mecanic. Ca sa-ti gasesti de munca trebuie sa te si pricepi sa rezolvi "problemele"! Adica sa fii mecanic bun. Vei fi apreciat si poate char platit la nivelul tau de competenta. Continua sa-ti faci treba bine, indiferent de felul in care esti apreciat de catre colegi, sau de catre sefi. Banii vor veni mai tarziu, dar vor veni sigur! Si vor fi multi. Cam asta este ordinea fireasca a lucrurilor. Daca ai pus banii pe primul plan, mai bine ia o ghioaga si stai la colt!