| afrodita3333 a întrebat:

Imi puteti spune cate tipuri de manager exista si cam ce face fiecare?

Răspuns Câştigător
| Liviu_2019 a răspuns:

Postul de manager este pentru orice domeniu:contabilitate, marketing, finante, medicina - manager de spital, etc etc.
Contabilul manager se ocupa cu activitatile specifice unui contabil dar el are responsabilitati mai mari decat un contabil normal. Adica e posibil sa supervizeze activitatea unor contabili normali sau asistenti. Mai tine legatura directa cu clientii companiei etc etc.

Aceleasi chestiuni si in cazul unui manager de banca:activitati bancare specifice:credite, tine legatura cu sucursalele, etc etc are in subordine diversi angajati pe care ii supervizeaza si pentru care raspunde.
Si un manager de marketing stabileste strategii de marketing:canale de promovare, buget, etc etc.
Mai poti cauta pe site-urile de joburi si vezi si acolo la job description ce si cum.