| Otylayall a întrebat:

Imi spuneti si mie niste citate care va plac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege:
http://www.citatecelebre.net/

6 răspunsuri:
| secretsecret11 a răspuns:

"Nu e nimic mai interesant decât să te întorci într-un loc care a rămas neschimbat ca să îti dai seama cât de mult te-ai schimbat tu."
Nelson Mandela
Citat adăugat de Silviu
Discută Nu îmi place
Vot

Save

"Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti trist, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău."
Gabriel José García Márquez
Citat adăugat de bogdan21
6 Comentarii Nu îmi place
Vot

Save

"Întâi trebuie să cunoști bine întunericul ca să poți aprecia lumina."
Madeline L'Engle
Citat adăugat de Danca
Discută Nu îmi place
Vot

Save

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte..."
William Shakespeare
Citat adăugat de Andi
Discută Nu îmi place
Vot

Save

"În viață nu contează unde te afli, ci pe cine ai alături."

Autor Necunoscut
Citat adăugat de Ama
Discută Nu îmi place
Vot

Save

"Trebuie să reţii că tot ceea ce se întâmplă înăuntrul tău este mult mai important decât ceea ce se întâmplă în exterior."
John C. Maxwell
Citat adăugat de priscilla
Discută Nu îmi place
Vot

Save

"Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte."
Schopenhauer
Citat adăugat de Silviu
2 Comentarii Nu îmi place
Vot

Save

"Toți oamenii se aseamănă prin cuvinte. Numai faptele îi deosebesc."
Moliere
Citat adăugat de Danca
1 Comentariu Nu îmi place
Vot

Save

"Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
George Bernard Shaw
Citat adăugat de roxi
Discută Nu îmi place
Vot

Save

"Nu sunt supărat că m-ai mințit, sunt supărat că de acum încolo nu te pot crede."
Friedrich Nietzsche
Citat adăugat de Danca
Discută Nu îmi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede jumatate din ceea ce vezi si nimic din ceea ce auzi.
chiar imi pare rau ca am uitat cine a spus asta, ca a avut cap nu gluma

| Otylayall explică (pentru anonim_4396):

laughing, dar tu chiar nu ai incredere nici in propria persona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Otylayall):

Ai gresit aici, numai in mine am incredere. de aia si zicala mai sus

| Otylayall explică (pentru anonim_4396):

Adica in zicala de mai sus zice "crede jumatate din ceea ce vezi", e ca si cum ai spune ca proprii tai ochi te tradeaza. eh, las-o balta happy. Ai si tu dreptatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Otylayall):

Ca si cum ai da unui sarac banii. tu vezi ca ii dai bani si crezi ca el se duce si ia de mancare, dar se duce si se imbata ca un porc sau isi cumpara tigari si multe alte exemple care nu are legatura cu asta.