| Mélancolie a întrebat:

Ce citate va plac? happy

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

"Every man dies. Not every man really lives." - William Wallace, Braveheart. "Toti oamenii mor. Nu toti oamenii traiesc cu adevarat."

"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today." - James Dean. "Viseaza de parca ai trai vesnic, traieste ca si cum ai muri astazi."

"One day, your life will flash before your eyes. Make sure it's worth watching." - "Intr-o zi, iti vei privi intreaga viata trecand prin fata ochilor. Asigura-te ca merita vazuta."

Elianna
| Elianna a răspuns:

Aghata Christie:" Cel mai bun sot este un arheolog.Cu cat ii imbatraneste nevasta, cu atat se arata mai interesat de ea!"

| Dean1996 a răspuns:

A defini înseamnă a limita.

Crima reprezintă pentru unii ceea ce reprezintă arta pentru noi. O metodă de a dobândi senzaţii extraordinare.

Adevărata frumuseţe sfârşeşte acolo unde apare expresivitatea intelectuală. În sine, intelectul este o manieră de exagerare şi distruge armonia oricărui chip.

Singura metoda de a scapa tentatiei este sa ii cedam

Scenele nu îmi plac decât la teatru.

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita.



| DenisaC a răspuns:

1)Nu sunt un profesor: doar un tovaras pe care l-ai intrebat pe unde sa mergi
2) Da-i unui om un peste, si va fi satul o zi intreaga: invata-l sa pescuiasca, si va si satul o viata intreaga
3) Fericirea este sensul si scopul vietii, singura tinta si finalul existentei umane
4)Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci, vei avea succes
5) Ai grija cum te porti, cum ma vrajesti, ca sunt una dintre acele fete de care mata ti-a spus sa te ferestri
6) fericirea este ca o mingie, alergam dupa ea, si dupa ce o prindem ii dam cu piciorul
7) Pentru cei mai multi dintre noi, marele pericol nu este ca tintim prea sus si nu reusim, ci ca tintim prea jos si reusim
8) cand un om sta un minut langa un om batran, i se pare k a trecut o ora, dar cand un om sta o ora langa o fata draguta i se pare ca a trecut un minut
9) Toate visele par imposibile pana cand le indeplineste cineva
10) Ingerii zboara pentru ca o iau usor
11) Prietenia se naste in clipa in care o persoana ii spune alteia: "Ce, si tu? Credeam ca eu sunt singurul"
12) Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.
13) Concluzia este ca oamenii nu sunt niciodata perfecti, dar dragostea poate fi
14) o fata geloasa ii spune prietenului ei: ma iubest? baiatul: da sigur... fata: atunci spune-o la toata lumea. Baiatul ii spune la ureghe cv. fata: dc mi-ai zis mie ca ma iubesti? ti-am zis sa zici la toata lumea. baiatul: pai da! am zis! fata: cum? baiatul: pai tu esti lumea mea

Întrebări similare