| bilalala a întrebat:

In ce consta meseria de nutritionist?

Răspuns Câştigător
| NoName8 a răspuns:

Meseria de nutritionist este una de medic, deci trebuie sa studiezi cam 3-4 ani la facultatea de medicina, sunt acolo cursuri speciale, are ramurile ei. In principiu, tu, daca esti medic nutritionist, vezi ajuta oamenii cu probleme de alimentatie, anorexici, obezi, copii, batrani, bulimici, stiu eu, oameni cu astfel de probleme. Le spui ce sa manance, cat sa manance, e o meserie foarte frumoasa.winking

1 răspuns:
| Horydiliman a răspuns:

Este o meserie in care trebuie sa le dai oamenilor sfaturi despre alimentatia lor