| dddd1a a întrebat:

In ce meserii e foarte importanta inaltimea?

7 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Si in armata.

| PainTech a răspuns:

Unele sporturi profesionale.

Academiile de politie/armata cer parcă și ele o anumită înălțime minimă din ce îmi aduc aminte.

Altceva nu îmi vine in minte, unde înălțimea e absolut necesară. Totuși te poate ajuta mult la unele meserii (electrician, vânzător, etc.)

| JicaContra a răspuns:

Basket, basket, BASKET
si unele job-uri ca actor, uneori e nevoie de un personaj, ENORM
in Romania nu se practica fotbal american (nume GRESIT, ar trebui sa fie rugby american), si acolo cineva inalt si puternic ar rupe mufa si trei dinti din fata

| aneliram a răspuns:

Polițist, sigur.

| Devil21 a răspuns:

Însoțitoare de zbor (stewardesă)

| Devil21 a răspuns:

Modelling

| Evaluator a răspuns:

Baschet, politie, strongman.