| lani222 a întrebat:

In formularul de inscriere la facultate apare liceul emitent al diplomei de bacalaureat. Care este acesta? Eu am dat examenul in liceul de unde am absolvit iar diploma mi-a fost eliberata de un alt liceu.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrie pe diploma de bacalaureat ce liceu a emis-o. Diploma de bacalaureat o emite liceul pe care l-ai absolvit, nu inteleg cum ti-a fost eliberata de alt liceu.

| lani222 explică (pentru Ioandelasal):

Nici eu nu am inteles. Acum am aflat ca intre timp profilul la care am studiat si-a pierdut acreditarea. Eu am dat examenul in liceul pe care l-am absolvit dar profilul fiind neacreditat examenul a fost sustinut de un alt liceu la care profilul este acreditat pentru a fi posibila eliberarea diplomelor.

| Ioandelasal a răspuns (pentru lani222):

Atunci se explica si vei scrie liceul emitent pe cel care ti-a eliberat diploma.